בניית זהות ואסטרטגיית המותג

השלב הראשון בבניית מותג הוא לא להיות כמו כולם, אלא להיות כמו הטובים ביותר.

פיתוח מסלולי מוצרים ושיטת תמחור

העסק שלך יעבוד נכון ומדויק אם הוא יעבוד כמו הגדולים ויבין את הערך והתועלות הנגזרים מהמוצר שלו. רוב בעלי העסקים מסתכלים על המוצר ובונים שיטת תמחור ללא הבנה ברורה של הערך האמיתי של המוצר שלהם. מסלול מוצרים מאפשר ללקוח לעבור ממסלול למסלול, למצוא את עצמו ואת הצרכים שלו בתוך המסלולים ומעניק לנו כבעלי העסקים כלי לבניית תהליכי עבודה שלמים. בצורה זו הלקוחות שלנו חוזרים ונוצרים המשכיות, סדר והבנה של מי אנחנו כעסק ושל מה שאנחנו מציעים. בנוסף לכך, המחיר של המוצר שלנו משקף עד כמה אנחנו מאמינים בו. המטרה שלנו היא למקסם כל מוצר ולהעניק לו את הביטוי המתאים והנכון לו, כשהמכירה הראשונה של המוצר היא קודם כל לעצמנו – כמה אנחנו מאמינים בו?! עסק שהוא מותג מאמין בכל מוצריו ולא מפחד למקסם את המחירים והערך שלהם.

פיתוח ההון האנושי

עסק ממותג מבוסס על ערכים וחזון שעל עובדיו מוטלת החובה לדעת ולהיות חלק מהם. זוהי מעין תלבושת אחידה, עם מסר אחיד, שעובר ללקוח כחלק מחוויית הקניה. האחידות מייצרת תחושת לכידות ובהירות – הן לעובד והן ללקוח. תהליך האימון וההדרכה של העובדים מלכד ומייצר גיבוש ושייכות ברורה לזהות המותג ולערכיה.

ביסוס תהליכי שיווק ומכירה מדויקים

עסק שהוא מותג – עובד כמו הגדולים, מייצר מוצרים כמו הגדולים ויודע על אילו צרכים המוצר שלו עונה. במקביל, מותג מפתח ומייצר מוצרים חדשים על בסיס קבוע, המדברים באותה שפה ומייצרים יתרון תחרותי בשוק והגדלה תמידית של רווחיות המותג. עסק ממותג מבין את הערך המוסף שהוא נותן ללקוח, כי הוא מבין מה הלקוח שלו צריך, והוא לא חושש לגבות את המחיר הנכון בהתאם לאופי המותג.

בניית שיטה מוסדרת וגיבוש נהלי המותג

מותגים עובדים לפי ערכים ונהלים קבועים, המעוגנים יחד לשיטה מסודרת וברורה. הנהלים מסייעים בתהליכי המכירה – הן לעובדים שיודעים בדיוק מה מצופה מהם (ואיך למכור) והן ללקוחות, שתהליך הקניה ברור וקל עבורם. התנהלות עקבית ומסודרת של המותג יוצרת תחושת של מקצועיות וסדר, וכן ביטחון בתהליכי הקניה.

הנכחת מותג עסקי חזק ויציב לתמיד

עסק שהוא מותג – ועובד לפי שלבי המודל – הוא מותג מצליח, לנצח.

תפריט